lokalni-ekonomika.cz

LOKÁLNÍ EKONOMIKA

lokální ekonomika pro rozvoj regionů

Cestou k soběstačnosti, nezávislosti, prosperitě a spolupráci regionů

Lokálně ekonomické přednášky a workshopy

Přestože se povědomí o principech lokální ekonomiky mezi obecnou veřejností v České republice pomalu zlepšuje, ještě stále se nerozšířilo tak, aby se projevil kýžený blahodárný efekt. Spotřebitelská veřejnost si nadále podřezává větev sama pod sebou, když přispívá k tomu, aby obrovské množství ekonomického potenciálu opouštělo české regiony i celý stát. Proto je velmi potřebná systematická osvěta, o kterou se snažíme nejen každoročně pořádaným Festivalem lokální ekonomiky, ale také přednáškami a workshopy.

Přednáškový cyklus ABC lokální ekonomiky

Co je příčinou toho, že supermarkety jsou plné nezdravých potravin? Proč nutriční hodnoty zeleniny i jiných potravinářských komodit za posledních dvacet let klesly na méně než polovinu? Proč je minimální mzda v sousedním Německu čtyřnásobně vyšší než v Česku? Proč se mezilidské vztahy citelně zhoršují? Proč kupní síla průměrného Čecha stále klesá? Proč je velmi těžké začít v České republice podnikat? Proč se školství, zdravotnictví i kultura potýká se stále většími problémy? Těmto a dalším otázkám se věnuje cyklus přednášek ABC lokální ekonomiky, který ale není veden jako hořký nářek nad rozlitým mlékem. Seznámíme vás s řadou příkladů dobré praxe, jak se s podobnými problémy vypořádávají lidé jinde ve světě.

18. 3. 2015 od 19.00
Čajovna na kopečku v Rumburku

Občanské sdružení Dokořán Rumburk pořádá ve své Čajovně na kopečku pravidelné přednášky na různá témata. Tentokráte nabídneme úvod do cyklu ABC lokální ekonomiky, který bude pravděpodobně důstojným „předskokanem“ třetího ročníku Festivalu lokální ekonomiky. Tento se letos má uskutečnit právě v Rumburku.

Přednáška ABC lokální ekonomiky v Rumburku

14. 4., 12. 5. a 9. 6. 2015 od 18.00
Městská knihovna Varnsdorf

Varnsdorf patří k městům, které každodenně řeší ekonomické důsledky toho, že na jeho strategických místech bylo v minulosti zprovozněno několik velkých supermarketů nadnárodních obchodních řetězců. Tyto již několik let vysávají peníze z místních obyvatel a odvádí je do zahraničí. Lidé v městě i celém regionu chudnou a důsledky toho začínáme potkávat na každém kroku. Není ovšem pravda, že tato situace nemá řešení. V našem cyklu přednášek vám nabídneme celou řadu zajímavých námětů, jak lze vyzrát na takzvanou ekonomickou krizi a globalizaci.

Přednáška ABC lokální ekonomiky v Rumburku

Nabídka přednášek na lokálně ekonomická témata:

Sympatizujete s principy lokální ekonomiky a chtěli byste podpořit jejich šíření na veřejnosti? Nabízíme Vám, že můžeme podobné přednášky a lokálně-ekonomické dílny uspořádat i ve vaší obci nebo komunitě.
V případě zájmu kontaktujte: Martin Zíka, mob.: 775 855 303.

LOKÁLNĚ EKONOMICKÉ PARTNERSTVÍ

Připravujeme databázi organizací a iniciativ, které se hlásí k principům lokální ekonomiky.