lokalni-ekonomika.cz

DOBROTOVY TRHY

Farmářské trhy ve Varnsdorfu

Návrat zdravých a kvalitních regionálních potravin a produktů do našich kuchyní

NEBOJTE SE ÉČEK

Víme, že český spotřebitel bývá mezi regály supermarketů často bezradný, pokud chce nakoupit zdravé potraviny bez obsahu nejrůznějších barviv, konzervantů, stabilizátorů, chemických zvýrazňovačů chuti a tak dále. Ale máme pro vás dobrou zprávu. Na našich farmářských trzích nakoupíte potraviny, které díky místnímu původu a přímé distribuci od výrobce k zákazníkovi není nutné různě konzervovat a „vylepšovat“ a ošetřovat proti zkažení.

Trváme na tom, aby prodejci na našich farmářských trzích prodávali zboží s ověřenou kvalitou, vyráběné podle původních receptur a bez použití látek, které do potravin nepatří. Můžete si tak u nás nakoupit dobré a hlavně zdravotně bezpečné potraviny. Stejně jako vy chceme mít jistotu, že jíme potraviny bez zdravotně závadných éček.

Čtěte pečlivě údaje o obsahu potravin - vyhýbejte se jedům!

Mnoho potravin se v současné době chemicky upravuje, aby byla zvýšena jejich trvanlivost, chuťová výraznost nebo vizuální atraktivita. Výrobci jsou povinni obsah těchto látek uvádět na obalech. Jak ale četné kauzy dokazují, výrobci někdy podvádí a na obalech uvádějí nesprávné nebo zavádějící údaje. Proto je na místě, aby spotřebitelé byli při nákupu velmi obezřetní a nenechali se obelhávat reklamou. Dnes již existuje řada informačních zdrojů, které Vám pomohou správně se rozhodovat. Zde jsou některé z nich:

Apelujeme na místní výrobce - zbavte se Éček!

Bez nadsázky můžeme říci, že žijeme v Éčkové době.

FARMÁŘSKÉ TRHY SE KONAJÍ S PODPOROU: