lokalni-ekonomika.cz

DOBROTOVY TRHY

Farmářské trhy ve Varnsdorfu

Návrat zdravých a kvalitních regionálních potravin a produktů do našich kuchyní

MALÉ, ALE KVALITNÍ
DOBROTOVY TRHY VE VARNSDORFU

Pravidelné Dobrotovy farmářské trhy (na kterých si můžete zakoupit všeliké dobroty z českých polí, zahrad a farem) se konají každý druhý pátek na nádvoří společenského domu Střelnice ve Varnsdorfu.

Dobrotovy trhy jsou pro letošek ukončeny!

PODĚKOVÁNÍ:

Děkujeme všem, kteří se vynasnažili o konání prvního ročníku Dobrotovo trhů ve Varnsdorfu. To znamená organizátorům, prodejcům i zákazníkům. Letošní zkušební ročník nám přinesl řadu cenných poznatků. Tyto zúročíme příští rok na novém prodejním místě a s novým vybavením i novým zbožím. Na vlastní kůži jsme se přesvědčili, že pořádání takové akce vůbec není jednoduché, a to zejména v našem regionu, kde je farmářů a kvalitních producentů jako šafránu. Ale už vymýšlíme nové způsoby, jak na to. Tímto Vás zveme na jiné akce, které bude družstvo Mandava pořádat. Informace najdete na www.druzstvo-mandava.cz.

Farmářské trhy ve Varnsdorfu

Pokračujeme v tradici farmářských trhů. Protože spolehlivých dodavatelů máme zatím málo, jsou Dobrotovy trhy skromné co do počtu stánků. I přesto zde najdete prvotřídní zeleninu, masné výrobky, mléčné výrobky, pečivo, čokoládu, víno a jiné zboží výhradně z tuzemska. Sortiment postupně rozšiřujeme na základě požadavků zákazníků a s ohledem na možnosti regionální produkce.

Farmářské trhy ve Varnsdorfu

Vyzkoušejte naše farmářské trhy. Dopřejte si poctivé regionální produkty, které zakoupíte v málokterém supermarketu. Nakupte si v pátek od českých farmářů a pochutnávejte si celý víkend. A pokud byste se chtěli dozvědět více o tom, jaké zboží a od koho prodáváme, poseďte s námi vždy po ukončení trhů v restauraci Střelnice, kde probíhá hra o farmářský košík.

Dobrotovy trhy ve Varnsdorfu

Trhy jsou organizovány tak, abyste si na nich mohli nakoupit v klidu a pohodě na konci pracovního týdne po lopotě. A konec konců, pátek je také vhodný čas na žejdlík dobrého moku v restauraci Střelnice, která je hned vedle.

Dobrotovy trhy ve Varnsdorfu

Jestli se ptáte, proč jsou naše varnsdorfské trhy právě Dobrotovy, pak vězte, že jsou především o návratu poctivých dobrot do našich kuchyní a bříšek. Dobrota z našeho pohledu neznamená jen výbornou chuť, ale i řadu dalších pozitivních vlastností.

Dobrotovy trhy ve Varnsdorfu

Na Dobrotovo trzích si s prodejci můžete o původu a kvalitě zboží dlouho povídat. A to je také jeden z důvodů, proč začalo svépomocné družstvo Mandava trhy pořádat.

Dobrotovy trhy ve Varnsdorfu

A protože pro spokojený život je potřeba nejen jídlo a pití, najdete na trzích také malé zahradnictví. Nabídku budeme postupně rozšiřovat podle toho, jak se nám podaří vyjednat další spolehlivé partnery.

Dobrotovy trhy ve Varnsdorfu

V rámci možností budeme rozšiřovat sortiment ze značkou „regionální produkt“ a „regionální potravina“. Tyto značky garantují původ a kvalitu.

Dobrotovy trhy ve Varnsdorfu

Na Dobrotovo trzích nakoupíte též vysoce kvalitní výběrová vína, medovinu a destiláty.

Na farmářské trhy v roce 2015 Vás zvou partneři: MAS Šluknovsko, svépomocné družstvo Mandava, portál lokalni-ekonomika.cz a ověření prodejci kvalitních regionálních produktů. Těšíme se na Vás!

FARMÁŘSKÉ TRHY SE KONAJÍ S PODPOROU: